تبلیغات
محـــبان اسلام و اهل بیــــت

محـــبان اسلام و اهل بیــــت
زندگینامه و كرامات علما و بزرگان،داستان های عبرت آموز و مطالب مذهبی و... 
نویسندگان
تبلیغات
نظر سنجی
به نظر شما آیا تیم ملی ایران در جام جهانی از گروه خود صعود می كند؟جملات حكیمانه تصادفی
جملات عاشقانه تصادفی
لینک های مفید
معرفی به دوستان
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

پخش زنده
اینم بخش دوم احادیث خدمت شما دوستان عزیز.. در مورد اثار نماز شب..

بخش دوّم:

آثـار نـماز شـب

آثار نمازشب و كـفاره گناهان

رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: بر شما باد به نماز شب، زیرا آن روش شایستگان پیش از شماست، و بیدارى شب انسان را به خدا نزدیك مى كند، و از گناه باز مى دارد و گناهان را مى پوشاند، و بیمارى را از بدن مى زداید.

برای دیدن بقیه احادیث به ادامه مطلب رجوع كنید

فواید نماز شب

امیرالمؤمنین علیه السلام فرمود: بیدارى شب باعث سلامتى بدن و خشنودى پروردگار بزرگ و در معرض رحمت و لطف خدا قرار گرفتن و چنگ زدن به اخلاق پیامبران است.

پرینت احادیث

آثار نماز شب

امام صادق علیه السلام فرمود: نماز شب انسان را خوش سیما و خوش اخلاق و خوشبو مى كند، و روزى را زیاد، و قرض را ادا مى كند و غم را مى برد و دید انسان را نورانى مى كند.

پرینت احادیث

نماز شب و نور خدا

امام صادق علیه السلام فرمود: از امام سجاد سئوال شد: چگونه است كه شب زنده داران از خوش سیماترین مردمند؟ امام علیه السلام فرمود: زیرا آنها با خداى خود خلوت مى كنند و خدا آنها را با نورش مى پوشاند.

پرینت احادیث

ضـمانت روزى

امام صادق علیه السلام فرمود: دروغ گفته كسى كه گمان كند نماز شب مى خواند و گرسنگى مى كشد زیرا نماز شب غذاى روز را ضمانت مى كند.

پرینت احادیث

درجات نـماز شـب

رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: به بنـده اى كه نماز شب نصـیب شده، هنگـامى كه براى خدا بیدار شـود و وضـو بگیرد وضوى كامل، و با نـیّت خالص و قلب سـالم و بدن خاشع و چـشم گریـان براى خدا نمـاز بخواند خداوند پشت سر او نه صف از فـرشتگان را به صف مى كند كه جز خدا كسى نمى تواند آنها را شمارش كند، كه یكطرف هر صف در مشرق و طرف دیگر در مغرب است هنگامى كه او نماز را تمـام كند خـدا به تعـداد آن فرشتـگان بـراى او درجـه و ثـواب مى نویـسد.

پرینت احادیث

بركت نماز شب

امام رضا علیه السلام فرمود: بر شما باد به نماز شب، هیچ بنده اى نیست كه آخر شب بیدار شود و هشت ركعت نماز شب و دو ركعت نماز شفع و یك ركعت نماز وتر بخواند و در قنوت آن هفتاد بار استغفار كند مگر اینكه خداوند او را از عذاب قبر و آتش پناه داده و عمر او را طولانى كرده، به زندگى او گشایش خواهد داد. سپس امام علیه السلام فرمود: خانه هائى كه در آنها نماز شب خوانده مى شود نورش براى اهل آسمان مى درخشد همانطور كه نور ستارگان براى مردم زمین مى درخشد.

پرینت احادیث

دست آورد نـماز شـب

رسول اكرم صلی الله علیه و آله فرمود: نمـاز شب مایه خوشنودى پروردگار و دوستى فرشتگان و روش پـیامبران و نور معـرفت و ریشه ایـمان و موجـب آرامـش بـدن و نـفرت شیطان و سلاح در مقابل دشمن و مستجاب شدن دعا و پذیرش اعمال و بركت روزى است. و نماز شب بین نـمازگزار و مـلك المـوت واسـطه مـى شود و چـراغ قـبر و فـرش زیر او در قـبر و پـاسخ نـكیر و منكر و مـونس انسان در قبر و زیارت كننده او در قبر تا روز قیامت خـواهد بود.

پرینت احادیث

نماز شب، بـهاى بهـشت

حضرت على علیه السلام فرمود: سلام را روشن ادا كنید، و طعام بدهید و هنگامى كه مردم خوابند نماز شب بخوانید تا با ایمنى وارد بهشت شوید.

پرینت احادیث

نماز شب و ایمنى جامعه

امام على علیه السلام فرمود: هنـگامى كه خـداوند بزرگ اراده مى كند مردم روى زمین را گرفتار عـذاب كنـد مـى گویـد: اگـر نبـودند كـسانى كه مـرا بخـاطر جـلال و جبروتم دوست مى دارند و مساجد مرا آباد مى كنند و سحـرگاهان اسـتغفار مى كـنند عـذابم را بر زمـینیان نازل مى كـردم.

پرینت احادیث

نـورانیت قـبر

پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله فرمود: نماز شب در تاریكى قبر براى صاحبش چراغ است.
طبقه بندی: نماز شب،
برچسب ها: نمار شب، آثار نماز شب، كیفیت نماز شب، علما و نماز شب، احادیث نماز شب، مذهبی شیعه اسلام، بزرگان شیعه،
[ پنجشنبه 12 دی 1392 ] [ 12:09 ق.ظ ] [ محمد .ش ]

درباره وبلاگ

بیا ای منجی عالم كه چشمانم ندارد سو
جهانت شد بیابان و دو چشم من شده گریان

اللهــــــــــــــــــم كن لولیــــــــــــك الحجه ابن الحســـــــــن،صـــــــــلواتك علیه و علی آبـــــــــاءه،فی هـــــــذه الســـــــــــاعه،و فی كل ســــــــــــــاعه،ولـــــــــــــیا و حافظا،و قـــــــــــایدا و ناصـــــــــــرا،و دلــــــــیلا و عینا،حتی تسكنـــــــــــــه ارضــــــــك طوعا،و تمتعه فیها طویـــــــــلا، برحمتـــــــــــــــك یــــــــــا ارحم الراحمیــــــــــــــــــــــــن
لطفا نظر دهید تا بتوانم وبلاگ را بهتر كنم.....هر نظر شما میتواند مشكلی را از قلم حقیر رفع كند پس نظر دهید لطفا...
هزینه بازدید از این وبلاگ فقط دو صلوات است،
بسیار متشكرم.......بنده حقیر محمد.ش
امیدوارم از بودن در این وبلاگ احساس رضایت داشته باشید
ایمیل من:rastakhiz11@yahoo.com
تصاویر تصادفی
اخبار ورزشی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :